Ge JGBP30BEH Uživatelský manuál
  • Stažení
  • Přidat do mých příruček
  • Tisk
  • Strana
    / 2
  • Tabulka s obsahem
  • KNIHY
  • Hodnocené. / 5. Na základě hodnocení zákazníků
Zobrazit stránku 0
GE Appliances
JGBP30BEH – GE
®
30" Free-Standing Self-Clean Gas Range
Installation Information Dimensions (in inches)
Optional Gas Range Accessory
Drip Pans for Sealed and
Standard Burner Models
(Available at additional cost)
To order these accessory drip pans,
call toll-free 800-626-2002.
Gas Self-Clean Range Anti-Tip
Bracket (Part No. 205C1714P001)
Electrical Rating: 120V, 60Hz, 5A
Installation Information: Before
installing, consult installation
instructions packed with product
for current dimensional data.
Specification Created 5/03
CERTIFIED
For answers to your Monogram,
®
GE Profile
or
GE
appliance questions, visit our website at
GEAppliances.com or call
GE Answer Center
service, 800.626.2000.
All GE ranges are equipped
with an Anti-Tip device.
The installation of this
device is an important,
required step in the
installation of the range.
*Dimension from wall to front of closed door handle is 28-1/4".
Depth to front edge of cooktop – 25-1/4".
46-7/8
26-1/4*
24
2-1/2
Recommended area for
thru the floor connection
of pipe stub and shut-off valve
Recommended area for
120V outlet on rear wall
and area for thru the wall
connection of pipe stub
and shut-off valve
Recommended common
area for gas outlet and
electrical outlet
Zobrazit stránku 0
1 2
Shrnutí obsahu
Strany 1 - JGBP30BEH – GE
GE AppliancesJGBP30BEH – GE®30" Free-Standing Self-Clean Gas RangeInstallation Information Dimensions (in inches)Optional Gas Range AccessoryDrip
Strany 2 - Features and Benefits
GE AppliancesJGBP30BEH – GE®30" Free-Standing Self-Clean Gas RangeFeatures and Benefits• Self Clean Oven – Conveniently cleans the oven cavity wi